Recenze hry Detektor lži

Dne 8. 12. 2014 jsme navštívili Divadlo v Celetné, konkrétně činohru Detektor lži s očekáváním, že půjde o velmi dramatickou a depresivní hru. Pan profesor Pavlíček nás připravil na nejhorší.

Co je to recenze? Tuto otázku jsme si položili hned na začátku našeho psaní. Proto jsme tedy prohledali celý internet a nyní Vám přinášíme výsledek našeho pátrání a zhodnocení představení.

Již po prvních minutách jsme zjistili, že náš původní odhad bude pravděpodobně mylný. Brzy jsme propukli v smích a následně znovu a znovu. Celá naše představa byla roztříštěna. Leč v dobrém. Hra nás příjemně překvapila svou pozitivní atmosférou.

Hra pojednává o rozhádaném manželském páru Borise a Naďi Petrovovi. Boris, jako věčný alkoholik, zapomněl, kde uschoval svou výplatu. Jeho manželka Naďa si proto pozve hypnotizéra, aby toto tajemství odhalil. Vše se ale zvrtne.

Adrian Jastraban hrajíc Borise, byl se svým „jo“ nejvtipnějším členem tříčlenného obsazení. Adrian si zde opakoval svou roli stavaře, kterou můžete znát již ze seriálu Ulice. Nyní ale dostal větší prostor ukázat, co v něm ve skutečnosti je. A udělal to bravurně.

Eva Elsnerová, která hrála Naďu, podala skvělý výkon při zobrazení role manželky. Její vtipná agresivita nám vykouzlovala úsměv na rtech.

Hypnotizér v podání Matouše Rumla byl ostýchavý a ulekaný. Taková ale jeho role skutečně měla být, a protože ji ztvárnil věrně, má od nás zlatého bludišťáka.

Celý příběh se sice vyvíjel pro manželskou dvojici velmi špatně. Mnoho skrytých tajemství vyplulo na povrch. I přes to všechno dopadlo dobře díky panu Hypnotizérovi. Hra tím ale ztratila svůj smysl. Nebo spíše tedy zavrhla celý děj a myšlenku, a byla tím pádem ve výsledku příběhově zbytečná.

Tomáš Temlík & Zuzana Ferramontiová